Jak poznać swoje mocne strony?
Jak poznać swoje mocne strony?

Poznaj swoje mocne strony

 

Po pierwsze, zakup dobre szkolenie - Kim naprawdę jestem? Indywidualnie lub w terminie kiedy organizujemy, tam odkryjesz siebie bardzo mocno.

( teraz fragment książki Tożsamość Lidera - masz już u siebie zestaw z płytą?)

Każdy człowiek ma swoje mocne strony, tylko warto wytrenować umysł, aby o tym ciągle pamiętał, a nie dołował się, kiedy są inne rezultaty od zamierzonych.

Możemy myśleć o tym, czego nam brakuje, lub skupić się na tym, czym dysponujemy. Jak myślisz, co pomaga bardziej Ci osiągać cele?

Wykorzystaj energię mocnych stron. Doprowadź je do mistrzostwa. Zasłyń z czegoś.

Przemyśl i napisz, szczerze i bez skromności:

W czym jesteś bardzo dobry?


Za co ludzie Cię cenią?


Za co siebie cenisz? 


W czym dokładnie jesteś skuteczny? 


 W jakich działaniach  odnosisz sukcesy lub odnosiłeś  w przeszłości?

Jakie wnioski wyciągniesz z tego, co napisałeś?

Twoim zdaniem jako lidera jest koncentrowanie się u siebie jak  i u innych wokół talentów.

Nie obchodzi Cię cień człowieka. Jedyne co masz zrobić ze słabymi stronami, to oczywiście pomóc je poznać, ponieważ tylko to co jest świadome możemy zmieniać.

Jako lider pomagaj ludziom zrozumieć, że często ograniczenia   i słabsze strony, które są np. środowiskiem, nie trafione decyzje    w przyszłości, to zasoby. W jakiś sposób poznanie słabych stron przyczynia się do odkrycia swojej nowej osobowości, bo coś czego brakuje, pomoże osiągnąć cele.

Jeżeli jako lider będziesz ludziom uświadamiał o słabych stronach, to będziesz dużo bliżej tego, aby je złagodzić i zamienić na atuty.

Zresztą coś co jest słabością w danym kontekście w innym obszarze życia może być jako zaleta, jako mocna strona.

Twoim zadaniem jako lidera będzie rozwijać mocne strony i na nich oprzeć Twoją drogę lidera, słabe zaś warto rozwijać tylko do naturalnych możliwości, do minimum. Nie musisz być we wszystkim dobry.

Dużym błędem liderów jest to, że dużo czasu poświęcają na to, w czym nie są dobrzy. Warto abyś 90% czasu poświęcał na to w czym jesteś dobry i miał to zawsze na uwadze.

Staram się głównie rozwijać swoje mocne strony i na nich buduję filar swojego przywództwa. Całą energię ładuję tylko w taleny  i predyspozycje, a tylko troszkę pracuję nad słabymi stronami, bo nie zmienię siebie w takim stopniu, by odwrócić mój profil osobowości i naturalne predyspozycje.

Dlatego jeśli chcesz być dobrym liderem, poznaj siebie, gdyż zrozumienie swoich mocnych i słabych stron, jest konieczne do osiągnięcia sukcesu.

Osiągnij mistrzostwo w pewnych określonych dziedzinach.

Pamiętaj, że jesteś indywidualny, niepowtarzalny i różnisz się od każdego człowieka. Możesz być do kogoś podobny, ale nigdy taki sam. Dlatego warto abyś znalazł swoją indywidualność, jako lider. Ucz się od innych, obserwuj, ale bądź niepowtarzalny. Znajdź swoją indywidualność oraz zrozum, że warto być innym i  oryginalnym.

Próbowałem podglądać innych, naśladować. Nie potrafię, bo już wiem, że nie nadaję się do chodzenia po śladach innych ludzi, tylko muszę chodzić swoimi ścieżkami, aby ewentualnie zostawiać ślady innym, którym moja ścieżka będzie pasować i będą mogli się coś z niej nauczyć.

Warto pamiętać o tym, że jeżeli będziesz człowiekiem, który zrobi to, czego nie zrobi prawie nikt - czyli włożysz dużo pracy  w poznanie siebie, będziesz na zupełnie innym rozwoju osobistym niż większość ludzi, ponieważ możesz zmienić i wpływać tylko na to, czego jesteś świadomy. A to, czego nie jesteś świadomy, będzie panować nad Tobą i będzie się ujawniało w najmniej oczekiwanych momentach.  

(daje ci darmową wiedzę, jeśli czujesz że Ci służy, zakup dla siebie lub przyjedź na szkolenie, w ten sposób pomożemy sobie nawzajem)

Pozdrawiam, Sławek