Zostaw przeszłość
Zostaw przeszłość


Zostaw przeszłość

 

Kiedy ktoś ma problem z częstym, obniżonym samopoczuciem, ponurym nastrojem, niską samooceną czy zaniżonym poczuciem własnej wartości, przeważnie zawsze źródło tkwi w postrzeganiu przeszłości. Postrzeganie przeszłości z negatywnej perspektywy, tworzy takie wzorce myślenia oraz przekonania, które przejmują pełną kontrolę nad zachowaniem, oraz własnym wizerunkiem wewnętrznym.

Są takie zdarzenia i przeżycia, które musisz zostawić, by zmienić przyszłość. Wszystkie momenty z życia, które okradają Cię z energii, zabierają radość, pewność siebie, czy odciągają od osiągania celów, muszą zostać na nowo przeanalizowane. Z prostej przyczyny, mają dodawać Ci siły i wiedzy, uświadomić Twoją mądrość, a nie zabierać radości życia, oraz zniekształcać osąd, kim naprawdę jesteś i co możesz osiągnąć.

Musisz być na to gotowy. Twój strażnik od teraz będzie dbał, abyś zostawił tą przeszłość, która niekorzystnie wpływa na postrzeganie przez Ciebie tego, kim jesteś teraz.

Być może często wierzysz, że przeszłość jest składem tylko Twoich błędów. Błąd postrzegania, tak nie jest i to nie jest fakt.

Być może tak żyjesz, iż Twoja przeszłość jest kumulacją pretensji do innych ludzi, do rodziców, przełożonych, partnerów, lub do siebie. Mocno pamiętasz wszelkie krzywdy, a ogólne wspomnienia, to skupisko żalu, gniewu   i urazów do innych ludzi.  Przestań skupiać się tylko na tym, bo to nie czyni Cię silniejszym, tylko ofiarą przeszłości.

Być może Twoja przeszłość uaktywnia odczucie zazdrości, o finanse, urodę, rodzinę czy szczęście, wobec innych ludzi, gdzie odczuwasz poczucie niesprawiedliwości.

Koniec z tym. Zastanów się czy nie musisz zostawić to fałszywe postrzeganie przeszłości.

Kim są ludzie, którzy widzą w przeszłości tylko krzywdę, pecha, niesprawiedliwość?


Kim są ludzie, którzy potrafią z przeszłości wyciągać naukę oraz wnioski na przyszłość? 


Pewne doznania, z wcześniejszych etapów życia, mają kluczowe znaczenie na zachowanie się w tu i teraz. Odegrały zasadniczą rolę w tworzeniu przekonania o tym, jak postrzegasz siebie i świat dzisiaj. 

Warto uzdrowić te traumy i przeżycia, aby w pełni spokoju i pewnością siebie iść dalej przez życie, kreując je na swój własny, wymarzony sposób.

Dopóki nie odpuścisz tej osłabiającej przeszłości,  absolutnie nie zbudujesz niczego nowego, co jest warte bezwzględnej miłości i prawdziwego spokoju i szczęścia.

Kluczem do szczęśliwego jutra, jest w dużej mierze przeszłość i jej interpretacja, oraz postrzeganie jej dzisiaj.

Latami przepracowywałem przeszłość, jej postrzeganie        i wzorce myślenia. Nadal przeprogramowuję swój umysł, aby żyć szczęśliwiej, bo to jest najważniejsza część lepszej przyszłości - pozytywne postrzeganie przeszłości.

Dopóki nie wybaczysz, co jest do wybaczenia innym ludziom, dopóki nie wybaczysz sobie, nie będzie dobrego     i szczęśliwego nastroju, nie będzie relaksu, ani trwałych pozytywnych relacji z samym sobą, oraz z otoczeniem.

Twój strażnik uczy się teraz, w tej chwili, że przeszłość odeszła i już nie istnieje. Już jej nie ma. Wspomnienia, które ją tworzyły, mogą od teraz służyć Ci jako najwspanialsza nauka i mądrość, którą zabierzesz ze sobą, by zbudować  lepszą, bardziej świadomą przyszłość.

Ćwiczenie

Znajdź chwilę skupienia, weź coś do pisania i zrób prostą rzecz. Napisz kilka zdarzeń z przeszłości, które interpretujesz jako krzywdzące, raniące Ciebie, powodujące cierpienie emocjonalne, gniew czy pretensje. Napisz te wydarzenia, przekonania, odczucia po lewej stronie tabeli. Następnie wycisz głosy krytyki, odczucia bólu i pretensji, po to, abyś skupił się na innych aspektach tych zdarzeń. Znajdź pozytywną stronę tych przeżyć.

Zadawaj sobie pytania:

Czego się dzięki temu nauczyłem?

Jak to wydarzenie, wpłynęło na mnie w przeszłość?

Na co baczniej zwracam uwagę, dzięki temu zdarzeniu?

Jaka mądrość płynie z tego co zobaczyłem, usłyszałem czy przeżyłem?

Przed czym mogę się uchronić, dzięki temu zdarzeniu?

ps. Zakup kurs Mentalny Strażnik i przejmij kontrolę nad życiem.