Świadomość dobrych relacji
Świadomość dobrych relacji

Strażnik relacji

 

Tak jak wszystko w naszym życiu, relacje zaczynają się zawsze od nas samych. Od stosunku do samego siebie.

Nie da się zbudować zdrowych, pozytywnych relacji z innymi ludźmi, jeżeli nie zbuduje się życzliwych więzi  z samym sobą.

Tak, to Ty jesteś kluczem do dobrych stosunków ze światem.

Istota która się nie lubi, nie szanuje, potępia się za coś co było, co zrobiła czy czego nie zrobiła - będzie w specyficzny sposób postrzegać świat. Skoro świat jest Twoim lustrem, to wszystko co nosisz w sobie, oddajesz światu oraz spotkanym osobom.

Nosisz miłość, życzliwość, szacunek, zaufanie w stosunku do siebie - będziesz także taki sam dla innych ludzi.

Postrzeganie siebie, Twoja samoocena, przekłada się na postrzeganie świata i ludzi.

Zastanów się nad wybaczeniem sobie wszystkiego, na zrozumienie tego co było i pogodzenie się z tym. Zamknij przeszłość w miłości i ją puść. Na zawsze ją puść.

Przemyśl to, czy nie warto się do siebie nastawić pozytywnie, cieszyć się ze swojego towarzystwa zawsze, w doli i niedoli.

Rozważ, czy nie warto zostać swoim najlepszym przyjacielem, cieszyć się zawsze ze swojej obecności, radować się na swój widok i być wdzięcznym za siebie.

Może czas się naprawdę pokochać?

Może naprawdę czas się pogodzić z tym, kim jesteś i zrobić z tym coś? Nie porównywać się, nie skupiać się na niedoskonałościach, tylko wykorzystać to, co już masz, co już umiesz, aby stworzyć inne, lepsze życie?

Twój strażnik relacji już wie, nauczył się w tej chwili, że to Ty jesteś najważniejszą osobą w swoim życiu, i to ta relacja jest najważniejsza i najwartościowsza.

Ludzie w Twoim życiu będą przychodzić i odchodzić. Ścieżki będą się splatać z innymi ludźmi, zawsze. Jedne relacje będą trwały krócej - parę godzin czy kilka tygodni. Ale będą też relacje wieloletnie, być może nawet całożyciowe. Jednak zapamiętaj na zawsze i zrozum co ja zrozumiałem - każda relacja, przyjaźń może minąć, skończyć się czy przejść na inny stopień, jednak relacja z samym sobą - to jedyna relacja, z którą będziesz zawsze do końca życia.

Możesz uciec do innego kraju, wyjechać jak najdalej, zmienić wygląd, wykształcenie, płeć, uciec w alkohol czy różne używki - ale od siebie prawdziwego nigdy nie uciekniesz. Nigdy. Dlatego zrób przełom i stwórz ze sobą pozytywną więź, szanuj się za to kim jesteś, bądź dla siebie łaskawy, mów do siebie z szacunkiem i miłością - a zmieni Ci się cały świat.

Ty jesteś kluczem do szczęśliwych relacji, dobrych stosunków z ludźmi i resztą świata.

Pokochaj siebie. Przebacz sobie. Pogódź się z sobą. Zaufaj sobie.

Jeżeli jesteś gotowy, to podejmij decyzję i zacznij się wspierać, szanować i lubić.

Bądź swoim najlepszym przyjacielem, aby mógł być przyjacielem dla innych.

Strażnik relacji wie, że kluczem do pozytywnych więzi z ludźmi, jest komunikacja. Tak, jak komunikujesz się ze sobą, tak komunikujesz się ze światem zewnętrznym. Komunikujesz się mową ciała oraz słowami, energią, intencją, sercem. Ludzie wiedzą tak naprawdę kim jesteś i jaką masz energię, bez względu na to co mówisz. Wyczuwają, czy jesteś uczciwy i spójny, czy nie.

Jaką masz intencję życia? Jesteś człowiekiem, który buduje więzi, dodaje otuchy, wspiera i inspiruje swoją komunikacją?  Czy też siewcą negatywnej energii, burzącym więzi, zaufanie i relacje między ludźmi?

Czy Twoja komunikacja dodaje ludziom energii? Dodaje poczucia wartości? Czy zabiera energię, niszczy komuś samoocenę?

Zatrzymaj się na chwilę i zbadaj swoją intencję:

Czemu służy Twoje życie?

Jakie relacje budujesz? Jak reagują ludzie na Twój głos  w słuchawce telefonu, czy na Twój widok? Cieszą się, czy mówią zimne - "hallo?"?

Twój strażnik instaluje sobie dokładnie w tej chwili zasadę, że aby zbudować dobre relacje, trzeba dwa razy więcej słuchać niż mówić. Słuchać patrząc w oczy, naprawdę rozumiejąc i będąc obecnym.

Twój strażnik wie i na zawsze zamknie negatywne postrzeganie przeszłości, bo nie można mieć zdrowych, dobrych relacji, jeśli masz żal i pretensje do zdarzeń i ludzi z przeszłości.

Twój strażnik relacji na zawsze będzie pilnował uprzejmości, kultury wypowiedzi, szacunku do odmiennego poglądu u innych osób. Każdy z nas jest inny, a kluczem do relacji jest zrozumienie, że nie ma dwóch takich samych ludzkich istnień. Zrozumienie inności każdego człowieka to szansa na najwyższy poziom relacji. Osobowości ludzkie tak bardzo się różnią, że nie ma instrukcji obsługi człowieka. Każdy z nas to indywidualność. Dlatego nie generalizuj, nie szufladkuj ludzi, nie naklejaj im łatek jacy są, a jacy nie są.

Zawsze najpierw staraj się zrozumieć drugiego człowieka, a później sam bądź zrozumiany - taka kolejność buduje relacje. Jeżeli czegoś nie usłyszysz, poproś o powtórzenie - nie domyślaj się, nie wypaczaj kontekstu wypowiedzi - po prostu słuchaj uważnie i zanim odpowiesz, upewnij się, że zrozumiałeś przekaż, jego intencję i sens. Tyle przyjaźni, miliony związków rozpada się właśnie przez to, że ktoś, coś źle zrozumiał. Zgodzisz się, że jest to ważne? Zrób coś    z tym.

Ludzkie więzi budują także wartości, jakimi człowiek się kieruje. Podobne zawsze przyciąga podobne, dlatego niech Twój strażnik Cię przypilnuje. Zrób spis wartości.

Co jest ważne w stosunkach z ludźmi dla Ciebie?

Z jakimi ludźmi chcesz się przyjaźnić?

Z jakimi robić biznes?

Z jaką osobą  chcesz mieszkać ?

Bądź strażnikiem swoich wartości, komunikuj je postawą    i działaniem, a ludzie będą Cię bardzo szanować, oraz Ty sam będziesz się szanował za to, kim jesteś.

Niech narodzi się w tej chwili strażnik empatii, czyli współodczuwania innych ludzi.

Są osoby które są „gruboskórne” - nie obchodzi ich co czują, myślą inni. Lecz Twój strażnik się uczy na zawsze, iż są sytuacje, kiedy warto wejść w skórę drugiego człowieka i zrozumieć, co on czuje. Wiem, że uczę ludzi - nie żyj cudzym życiem, ale to w ogóle nie chodzi o egoizm   i znieczulicę. Kiedy budujesz pozytywne relacje, empatia jest konieczna i pomocna. Kiedy widzisz, że druga strona ma problemy, negatywne podejście do świata - nie żyj jej życiem - po prostu pomóż jej wyjść z roli ofiary. Zainspiruj ją do pracy nad sobą, by weszła na taki poziom, na którym dany problem przestanie istnieć.

Empatia jest wtedy, kiedy widzisz skutek w innych oczach, zauważysz to i powiesz – „co jest, jak Ci pomóc?”.

Empatia jest wtedy, kiedy słyszysz niespójny komunikat  w telefonie – „naprawdę jest wszystko ok.”. A głos będzie przygnębiony i smutny. Wsiądziesz w auto i przyjedziesz porozmawiać, co się stało, oraz pomożesz naładować akumulatory do pełna, by ta osoba mogła znaleźć rozwiązanie dla swojego problemu.

Twój strażnik będzie też czuły i empatyczny w stosunku do Ciebie samego. Natychmiast wyczuje przygnębienie, nastrój czy złe samopoczucie, oraz skieruje energię i rozwiązania, a nie na granie roli ofiary.

Proszę też Twojego strażnika który w Tobie jest, aby pilnował zawsze szacunku do Ciebie.

Po pierwsze zawsze szanuj siebie. Ludzie nie mogą szanować kogoś, kto sam nie szanuje siebie, pozwala na pomiatanie, oczernianie, wykorzystywanie. To zawsze będzie psuło relacje z Tobą samym, oraz z innymi.

Aby mieć dobre relacje z samym sobą - szanuj siebie, wytyczaj granice - co wolno, czego nie wolno. Konsekwentnie reaguj na wszelką próbę personalnego obrażenia Ciebie, tego kim jesteś.

Nie da się zbudować żadnego trwałego związku, biznesu czy relacji, jeżeli nie będziesz szanował siebie.

Zawsze jesteś kimś więcej niż Twoje zachowanie i opinia innych o Tobie.

Nie narodzi się prawdziwa miłość, jeżeli nie będziesz się szanował. Nie można stworzyć z kimś udanego, szczęśliwego związku, jeżeli nie stoisz na straży szacunku.

Relacje w związku to absolutna podstawa, a komunikacja i jej poziom, intencje, otwartość, szacunek, zrozumienie różnic czy wybaczanie są głównym spoiwem par i rodzin.

Lecz nie możesz stworzyć rodziny z nikim innym, dopóki nie stworzysz jej sam ze sobą.

Ty tworzysz swoją rodzinę i zawsze nią będziesz, bez względu na to, czy ktoś inny będzie chciał być częścią niej czy nie.

Nie możesz zbić majątku, jeżeli nie szanujesz tego, kim jesteś i co robisz.

Relacje są kluczem do szczęścia, Twój nowo narodzony strażnik relacji wie, że to Ty sam jesteś najważniejszym ogniwem wszelkich związków i stosunków z ludźmi.

Bądź gotowy do tego, aby przejść przez życie, zaprzyjaźniając się z samym sobą, oraz z kilkoma wyjątkowymi, pasującymi do Ciebie innymi duszami.

Tajemnica relacji:Nie ważne z iloma ludźmi się zaprzyjaźnisz, czy stworzysz dobre relacje. Ważne, ilu pozostanie…


Dbaj od ludzi, naprawdę szybko odchodzą.

Strażniku życia, jesteś naprawdę gotowy?

Od teraz jestem swoim najlepszym przyjacielem, i jestem gotowy być przyjacielem dla innych.

Jestem gotowy do budowania silnych, pozytywnych więzi z ludźmi, gdyż sam na świecie nie wiele znaczę. Chcę być częścią życia kilku wyjątkowych ludzi, oraz pragnę, aby moja osoba dawała dużo dobrego tym, którzy będą tego chcieli.

Cokolwiek będzie się działo w moim życiu, relacje moje  z samym sobą będą kluczowe, dlatego zawsze będę się szanował, kochał i sobie ufał.

Jestem gotowy stworzyć wyjątkowe relacje z odpowiednimi osobami - poznam ich, jak ich spotkam.

Będę swoim dobrym przyjacielem.

Każdą osobę którą dane mi będzie spotkać, otoczę zrozumieniem, uprzejmością czy sympatią.

Nie ma takiej drugiej osoby jak ja, dlatego nie muszę z nikim walczyć, bo nie mam konkurencji.

Mogę budować pozytywne relacje z każdym kto będzie chciał je zbudować ze mną, choć rozumiem że nie każdy będzie chciał.

Moja godność osobista, szacunek czy poczucie wartości, zależy tylko i wyłącznie od relacji mojej w stosunku do mnie - nie od innych ludzi w stosunku do mnie.

Bardzo się kocham i szanuję.

 

                                                      Podpis …………………………………….