Zdefiniuj swoją drogę – nie kieruj się modą

Jak znaleźć swoje miejsce w życiu? Kurs online na temat projektowania swojego życia i kariery

Definiowanie swojego sukcesu nie musi opierać się na wzorcach narzuconych przez “guru” lub trendy. A nawet nigdy nie powinno, gdyż to, co jest dobre dla innych i co jest ich drogą – nigdy nie będzie dobre dla Ciebie i nie będzie Twoją drogą życia.

Dojrzały, odpowiedzialny homo sapiens, sam odkrywa swoje wartości, cele życiowe, ścieżkę kariery, i tworzy własną definicję – “czym jest dla mnie sukces”.

Istnieje wiele sposobów na określenie swojej własnej definicji sukcesu, a oto kilka pomysłów:

  1. Znajdź swoje cele i wartości – sukces dla jednej osoby może być zupełnie innym dla innej. Zastanów się, co jest dla Ciebie ważne w życiu i jakie cele chcesz osiągnąć. Czy to wyzwania zawodowe, rozwój osobisty, życie rodzinne czy może chcesz zrobić coś dla społeczności?
  2. Zdefiniuj swoje kryteria sukcesu – określ, jakie kryteria będą dla Ciebie ważne, aby osiągnąć swój cel. Czy to finansowe wyniki, poziom zadowolenia z pracy, poziom satysfakcji z życia osobistego, zdrowie i kondycja fizyczna, czy może poziom zadowolenia ze swojego wkładu w społeczeństwo?
  3. Znajdź własną definicję sukcesu – sukces może być dla Ciebie postrzegany jako osiągnięcie celów, które sobie wyznaczyłeś, ale może też być dla Ciebie osiągnięcie szczęścia, równowagi i zadowolenia z życia.
  4. Uwzględnij swoje indywidualne umiejętności i predyspozycje – nie porównuj się do innych, ale zastanów się, jakie umiejętności i predyspozycje posiadasz, które pozwolą Ci osiągnąć swoje cele. Może to być indywidualne podejście do wykonywanej pracy, silne strony osobowości czy też zdolności interpersonalne.
  5. Bądź realistyczny i elastyczny – zaplanuj swoje cele i kryteria sukcesu, ale nie zapominaj, że życie jest zmienne i wiele rzeczy może wpłynąć na Twoje osiągnięcia. Bądź elastyczny i gotowy na zmiany, ale też konsekwentny i wytrwały w dążeniu do celu.

Jak wejść na swoją drogą życia?

Pamiętaj, że sukces to nie tylko osiąganie wysokich wyników finansowych czy karierowych. To także osiągnięcie harmonii i zadowolenia z życia oraz rozwój osobisty. Znalezienie swojej własnej definicji sukcesu może pomóc Ci w realizacji swoich marzeń i celów.

Aby wejść na swoją drogę życia i świadomie nią kroczyć, potrzeba porozmawiać samemu ze sobą, skupić się, zadać sobie specjalne, odpowiednie pytania i cierpliwie poznać siebie.

Kurs online – Projektowanie wymarzonej przyszłości

Pustka życiowa, brak jasnej drogi i kierunku, zagubienie, powoduje doła, depresje, lęk, niższe poczucie wartości czy zabija radość istnienia. Dlatego tak ważne jest, aby zrobić porządek ze sobą.

Pomoże w tym specjalny program rozwoju – Projektowanie wymarzonej przyszłości.

To Ty możesz być architektem swojego życia, a nie tylko osobą zdaną na łaskę okoliczności.

Dlaczego szkolenie jest konieczne, oraz dla kogo ono jest?

Sprawdź, czy identyfikujesz się w większości z tymi wypisanymi poniżej czynnikami:

  • czujesz, że brak ci swojego miejsca zawodowego, kariery, tożsamości
  • odczuwasz lęk przed przyszłością
  • brak ci poczucia sensu egzystancji
  • masz przeczucie, że marnujesz czas
  • brak ci satysfakcji z życia
  • odczuwasz często niską samoocenę
  • brak ci zorganizowania się w czasie
  • brak energii i pasji
  • częsty brak samodyscypliny
  • ogólnie masz obniżony nastrój, radość

Jeśli szczerze czujesz że  w większości punktów powyżej  jesteś na tak, to naprawdę koniecznie warto przejść sesję 1 na 1 w postaci tego programu online, który spowoduje “oczyszczenie przedniej szyby życia” i skutecznie pomoże zaplanować swoją wymarzoną przyszłość. A to przyniesie absolutnie więcej spokoju, radości, satysfakcji i energii z codzienności prywatnej i zawodowej.

Ten bardzo dobry, głęboki kurs, live coaching, znajdziesz klikając tutaj, uściski, Sławek

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Możliwość komentowania została wyłączona.

Polecane artykuły

Techniki mobilizacyjne dla sportowców

TECHNIKI MOBILIZACYJNE DLA TRENERÓW I SPORTOWCÓW Wyznaczanie celów Należy zachęcać sportowców do wyznaczenia kilku ambitnych, ale możliwych do osiągnięcia celów długoterminowych; być może za trzy

Motywacja w psychologii sportu

Dwight D. Eisenhower powiedział kiedyś, że „motywacja to sztuka nakłaniania ludzi, aby robili to, czego od nich oczekujesz, ponieważ oni tego chcą”. Jak wyjaśnia dr

Zapisz się do newslettera​​

i otrzymuj informacje i nowych artykułach na blogu, szkoleniach i publikacjach, które pomogą Ci kształtować Twoją przyszłość.