Jak polerować swoją osobowość

Większość ludzi zdaje sobie sprawę z potrzeby modyfikowania i rozwoju różnych aspektów swojej osobowości. Zmiana zaczyna się od krytycznej oceny twoich cech i tego, czy dobrze Ci służą w codziennym życiu prywatnym i zawodowym.

Każdy z nas posiada osobowość, zbiór mniej lub bardziej stabilnych cech, które konsekwentnie wpływają na to, jak poruszamy się po świecie i często na nasze w nim sukcesy. 

Jednak wiele osób, wie więcej o swoich samochodach i ich działaniu, niż o sobie.

 

Mają tylko mgliste poczucie swoich cech osobowości i tego, jak je wykorzystać, aby osiągnąć swoje cele życiowe i spełnienie.

Oczywiście nasze własne cechy mogą być trudne do rozpoznania. Nie mamy w zwyczaju zastanawiać się nadmiernie – jacy jesteśmy i dlaczego tak się zachowujemy. Poza tym – ludzie po prostu nie potrafią zrozumieć siebie i poznać na tyle, aby nabrać pełnej świadomości.

Dlatego powstają fajne, profesjonalne narzędzia jak ORSA.

Faktem jest, że większość ludzi chce zmienić swoją osobowość na lepsze. 

Psychologowie Nathan Hudson i Chris Fraley odkryli, że niemal  87 procent ludzi wyraziło chęć bycia bardziej relacyjnym . 

Ponad 97 procent pragnęło większej sumienności i mniej więcej w tym samym stopniu pragnęło zmiany również innych cech osobowości.

Ci sami badacze wykazali również, że można świadomie zmieniać cechy osobowości. 

Zmiana siebie jest zniechęcającą perspektywą w najlepszych okolicznościach, a posiadanie jakiejś formy przewodnictwa jest koniecznością. 

Po zidentyfikowaniu własnych cech osobowości i tego, co chcieli zmienić, ludzie byli w stanie iść naprzód, wyznaczając cele, identyfikując konkretne zachowania, które chcieli zmienić, pracując nad tymi zachowaniami i oceniając siebie w regularnych odstępach czasu.

Aby poruszać się po tych aspektach siebie, które lubisz, i tych, które chcesz poprawić, niezbędny jest aktualny model Twojej unikalnej struktury osobowości.  

To jest podstawa świadomego rozwoju osobistego.

Życie wymaga elastyczności, a to wymaga rozwoju i poznania stylów zachowania ludzi.

Poznaj siebie, poznaj system ORSA.

Pozdrawiam, Sławek

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane artykuły

Kreowanie świadomej przyszłości

A teraz zrobimy jeszcze jedno ćwiczenie które wzmocni Twoje połączenia neuronowe i utwierdzi Cię w dokonaniu właściwych wyborów. Usiądź sobie jak najwygodniej, rozluźnij się i

Wierny sobie

Wierny sobie   W życiu najważniejsza jest spójność, dlatego kolejnym prawem Design Your Life i szkolenia Projektowanie Świadomej Przyszłości jest to, że musisz spisać swoje

Zapisz się do newslettera​​

i otrzymuj informacje i nowych artykułach na blogu, szkoleniach i publikacjach, które pomogą Ci kształtować Twoją przyszłość.