Jak trenować umysł sportowca? Poznaj skuteczne metody z psychologii sportu.

W tym artykule dowiesz się, jakie są korzyści z treningu umysłu sportowca, jakie są najczęstsze błędy i jak ich unikać, oraz jak wykorzystać wiedzę z psychologii sportu do poprawy swoich wyników. Na koniec zaprezentujemy Ci nasz kurs online “Trening umysłu sportowca”, który pomoże Ci osiągnąć swoje cele sportowe.

Jakie są korzyści z treningu umysłu sportowca?

Czy wiesz, że trening umysłu sportowca może poprawić Twoje wyniki, formę, poziom wytrenowania nawet o kilkadziesiąt procent?

A może jeszcze nie jesteś świadomy, że większość sukcesów i porażek w sporcie zależy także od tego, co dzieje się w Twojej głowie?

Umysł i ciało są nierozerwalnie połączone i wzajemnie na siebie wpływają. To system – nieodłączny.

Umysł można trenować tak samo jak ciało.
Umysł ma ogromny wpływ na wyniki sportowe.

Umysł można kształtować poprzez karmienie go właściwą lekturą, specjalnym tachnikami wizualizacji kierowanej, ćwiczeniami lingwistycznymi, oraz innymi technikami, kodującymi nowe przekonania, postawy, stany fizjologiczne.

Nie da się osiągnąć niczego poważnego w dziedzinie sportu, jeśli jako zawodnik nie będziesz umiał odpowiednio się skoncentrować, zmotywować, stworzyć dużej samodyscypliny, lub nie będziesz sumennny i wytrwały.

Sportowiec pracujący świadomie nad swoim obszarem mentalnym, wyprzedza konkurentów, ponieważ większa część zawodników lekceważy rozwój psychiki, lub kompletnie nie jest świadoma jak ważny to obszar, aby osiągać poważne i trwałe sukcesy.

Niestety u trenerów wygląda to tak samo, większość z nich nie zapewnia profesjonalnego rozwoju mentalnego swoim podopiecznym, zdając się czasami na jakieś “pogadanki” motywacyjne w szatni przed meczem.

Co to jest trening umysłu sportowca?

To specjalnie przygotowany trening najskuteczniejszych technik i zasad, który kształci nowy obraz siebie sportowca, niszcząc jego kompleksy, niskie poczucie wartości czy brak pewności siebie.

W zamian sportowiec tworzy nowe postawy, nowe przekonania, nowe strategie i dążenia.

Programuje się na nowo, aby maksymalnie podnieść poziom ambicji, motywacji, dyscypliny, dominacji i chęć osiągania wyników.

Zawodnik poznaje siebie, odkrywa mindset innych mistrzów i uczy się ich schematów myślenia oraz zachowania.

Jakie są najczęstsze błędy i problemy w treningu umysłu sportowca?

Największym błędem świata spoortowego jest nieprzywiązywanie wagi do śiadomego trenowania mentalności. A przecież to głowa steruje ciałem.

Drugim błędem jest uczenie przez psychologów sportu teori, lub przekazywanie wiedzy – a to nic nie zmienia. Sama wiedza nic nie daje. Wiedzieć to nie znaczy umieć i stosować, mieć to “zaprogramowane”.

Rozmowa o stresie to nie to samo co natychmiastowa redukcja stresu.

Rozmowa o motywacji i jej ważności to nie samo co zainstalowanie w umyśle i ciele stanu determinacji.

Wiedza o koncentracji nie daje w ringu czy na boisku maksymenlnego skupienia – to trzeba zainstalować na stałe w ciele i mentalności, aby nie tylko o tym wiedzieć, ale tym żyć i to stosować.

Specjalistyczny kurs “Trening umysłu sportowca”

Trening umysłu sportowca to niezbędny element przygotowania do zawodów i treningów, oraz osiągania celów. Dzięki niemu poprawisz swoje wyniki, zwiększysz swoją pewność siebie, pokonasz stres i zwiększysz sukcesy w sporcie. Pamiętaj jednak, że trening umysłu sportowca wymaga regularności, oraz świadomego ćwiczenia, dlatego kompletny system znajdzesz w kursie klikając tutaj.

Powodzenia w sporcie oraz w rozwoju osobowości profesjonalnego mindsetu. Sławek Luter.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Możliwość komentowania została wyłączona.

Polecane artykuły

Nauka osobowości

Co decyduje o tym, w jakim stopniu jesteśmy podobni, a w jakim się różnimy, jako istoty ludzkie? Co czyni każdego z nas wyjątkowym i unikalnym?

Zapisz się do newslettera​​

i otrzymuj informacje i nowych artykułach na blogu, szkoleniach i publikacjach, które pomogą Ci kształtować Twoją przyszłość.