Uświadomienie, że sukces – cokolwiek znaczy dla Ciebie – to robienie rzeczy które bardzo często są sprzeczne z intuicją i z wiedzą, którą karmiono nas przez całe życie.

Wybór swojej drogi życia, swoich osobistych wartości, celów i pragnień, skonstruowanie swoich przekonań – nie jest naturalne.

Dlaczego? Bo od najmłodszych lat przesiąkamy wpływem dorosłych ludzi, jesteśmy indoktrynowani od urodzenia ich sposobem myślenia, ich światopoglądami. A wiele tych programów, niszczy zasługiwanie na sukces, radość, wiarę w siebie czy samoocenę.

Większość naszego oprogramowania – schematy działania, sposób myślenia, emocje, filtry postrzegania rzeczywistości, automatyczne nawyki – nie jest autonomiczna, nasza.

Mieć osobowość sukcesu – to mieć odwagę obrać prawdziwy kierunek ku przyszłości do której warto zmierzać, ku celom które wydobywają z Ciebie to, co najlepsze.

Sukces to systematyczny trening wyobraźni i budowanie nowych możliwości, tworzenie świadomej wizji, obrazu – gdzie chcesz podążać – bo wtedy mózg uruchamia siły, które mobilizują do działania, aby się to urzeczywistniło

Jak wejść na drogę osiągania i wyników, realizacji?

Wejście na drogę sukcesu – to podjęcie dorosłej decyzji, że będziesz  dążył do wspaniałego życia i najlepszej przyszłości zgodnie w Twoimi wartościami i pragnieniami.

Sukces – to przekraczanie granic, sięganie po to, co poza zasięgiem przeciętności. To nastawienie na rozwój, aby odkrywać i badać swój potencjał.

Odczucie sukcesu to kroczenie drogą wartości świadomych (nie narzuconych) wartości, bo to one są głęboko powiązane z emocjami i odczuciem spełnienia.

Sukces to zaangażowanie także pełne pozytywnych emocji, bo coś co Cię inspiruje, wyzwala silniejszą motywację by to osiągnąć.

Rodzaj myślenia sukcesu nie jest naturalny, dlatego trzeba go sobie wytrenować. A może nie trzeba – może po prostu warto zadać sobie pytanie – czy warto? Czy tego potrzebuję aby żyć ukochanym życiem?

Poniżej masz jedną z sesji treningowych programu rozwojowego Budowanie mentalności sukcesu – w moim mniemaniu, absolutna podstawa nowoczesnego, świadomego człowieka.

Zanim podejmiesz decyzję o przejściu programu, zobacz fragment sesji – warto się skupić i doświadczać, nie tylko słuchać.

Uściski, Sławek

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane artykuły

Ludzie mogą się zmieniać

Dzieciństwo jest ważne, ale to nie wszystko.  Siłę psychiczną można kształtować i wzmacniać także w dojrzałym wieku – potwierdziły to badania naukowe psychologów. Ja urodziłem

Wypalanie zawodowe i życiowe

Umiarkowana dawka stresu nikomu nie zaszkodzi, a nawet pomaga nabyć odporność, gdyż trenuje układ i system nerwowy. Dzięki dawce pozytywnego stresu, mobilizujemy się, pracujemy energiczniej,

Kurs antystresowy online

Jak radzić sobie ze stresem

Jak radzić sobie ze stresem Życie w XXI wieku jest trudne. Mimo tego że ludzie mają za co żyć, panuje ogólny dobrobyt i technika spowodowała

Zapisz się do newslettera​​

i otrzymuj informacje i nowych artykułach na blogu, szkoleniach i publikacjach, które pomogą Ci kształtować Twoją przyszłość.