Jak pokonać nieśmiałość

Wstyd i nieśmiałość

Problem w tej materii jest gigantyczny.

Na bazie moich statystyk i obserwacji z grup marketingowych, gdzie mówiłem już o tym  – ponieważ wiele tysięcy ludzi przewija się mój team biznesowy – bardzo dużo ludzi – około 70-80% potrafi mieć duży problem ze wstydem i nieśmiałością.

Co jest tego przyczyną? Jakie są schematy i programy w systemie człowieka – że dorosły człowiek boi się robić czasem banalne rzeczy.

Nieśmiałość jest wynikiem kompleksu niższości, niskiego poczucia wartości i braku wiary w siebie. Konsekwencje schematów myślenia  wywołujących nieśmiałość czy wstyd są potężne.

Przede wszystkim to bierność i wycofanie. Stagnacja i brak podejmowania prób działania potrafi okradać człowieka z jego zasobów, talentu i możliwości jakie daje ten świat. To jest problem i trzeba stawić mu czoła.

Oczywiście izolacja i wyobcowanie, unikanie, dysocjacja – rodzą konsekwencje społeczne, relacyjne i komunikacyjne. Skrajna nieśmiałość nie ułatwia poznania potencjalnego partnera czy nawiązywania relacji ze znajomymi. A samotność nie na każdego działa optymistycznie. Prawda?

Podlizywanie się, szukanie na siłę akceptacji, też jest oznaką nieśmiałości. Osoby które szukają uwagi i poklasku potrzebują się dowartościowywać właśnie takimi zachowaniami.

Silna nadwrażliwość – reżyseria wstyd i nieśmiałość.

-Ukrywanie się, brak komunikacji, brak ekspresji i swobody w mówieniu – oznaka nieśmiałości.

Pamiętaj, że wstyd odnosi się do tego, że postrzegasz siebie jako nie dość dobrego, wybrakowanego, gorszego.

To jest potężny problem ludzkości – dlatego przyjrzyj się na spokojnie jednej z sesji programu, mojej pomocy na bazie mojego doświadczenia – Lutherapy.

Jak stwierdzisz że przyda Ci się przejść wszystkie ponad 70 sesji które są rozwiązaniem tego problemu – zapraszam do sklepu.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Możliwość komentowania została wyłączona.

Polecane artykuły

Techniki mobilizacyjne dla sportowców

TECHNIKI MOBILIZACYJNE DLA TRENERÓW I SPORTOWCÓW Wyznaczanie celów Należy zachęcać sportowców do wyznaczenia kilku ambitnych, ale możliwych do osiągnięcia celów długoterminowych; być może za trzy

Motywacja w psychologii sportu

Dwight D. Eisenhower powiedział kiedyś, że „motywacja to sztuka nakłaniania ludzi, aby robili to, czego od nich oczekujesz, ponieważ oni tego chcą”. Jak wyjaśnia dr

Zapisz się do newslettera​​

i otrzymuj informacje i nowych artykułach na blogu, szkoleniach i publikacjach, które pomogą Ci kształtować Twoją przyszłość.