Głęboki kurs online pomagające budować silną samoocenę i poczucie wartości.

Mentalność ofiary

Wybór postrzegania świata i siebie

 

Mentalność ofiary to przekonanie o tym, że jest się gorszym, niezasługującym, bezwartościowym.

Przekonania na szczęście można zmienić, a jeśli nie pomagają żyć szczęśliwie i osiągać celów osobistych czy zawodowych, oraz czuć się dobrze – nalży bezwzględnie zmienić.

Przyjęcie mentalności ofiary, rodzi bierność,  wycofanie, wstyd, odpuszczanie i poddawanie się. Osoba która przyjęła taką samoocenę – nastawia się praktycznie na przetrwanie i minimalną egzystencję. Nie ma szans na rozwijanie swojego potencjału, odkrywanie go, a tym bardziej na realizowanie i osiąganie wyników.

Mentalność “nie nadaję się, nie umiem, jestem do niczego” – narodziła się w przeszłości na podstawie zdarzenia (czasem jednego), które stało się generalizacją na przyszłość.

Bardzo często jedno wydarzenie, które w odpowiedni – niekorzystny dla siebie sposób zinterpretowaliśmy, rzutuje na całe późniejsze życie.

How to deal with low self-esteem | Oudtshoorn Courant

Poprzez generalizacje i uogólnienia – tworzymy osądy o sobie i świecie.

To zabójca rozwoju, wyników, osiągania celów, cieszenia się codziennością.

Przyjęcie i zaakceptowanie się w roli ofiary zabija sukces. Nastawiamy się nie na rozwój, tylko na stagnację (już zawsze taka/taki będę), nie wyznaczamy celów bo i tak nie wierzymy że go osiągniemy, a brak wyznaczania celów chroni przed rozczarowaniem kiedy ich nie osiągamy.

Czym się charakteryzuje ofiara?

  1. Wycofaniem, brakiem „atakowania”, bo nie wierzy, że wysiłek na cokolwiek się zda. Brak próby działania, brak podjęcia wysiłku próbowanie ponownego – to charakterystyka osób wierzących że i tak im się nie uda.
  2. Nie podchodzi z determinacją do zadań, celów, realizacji planów i marzeń. Samodyscyplina nie jest mocną stroną, kiedy głęboko wewnątrz czujesz że i tak tego nie zrobisz, nie osiągniesz. Dlatego upór nie istniej u osób w roli ofiary, wytrwałość nie istnieje, konsekwencja nie istnieje.
  3. Ma negatywne dialogi wewnętrzne, niską samoocenę, negatywny wizerunek własny. Zatem taka osoba jest bez energii, bez odczucia radości i szczęścia, często jest w depresji lub wiecznym zdenerwowaniu.
    Negatywne dialogi wewnętrzne powodują ciągły konflikt wewnętrzny z częściami osobowości, które chcą działać i chcą się angażować. Jednak osobowość główna “ofiary” zarządza i lideruje innymi częściami.
  4. To oddanie kontroli, odpowiedzialności za wyniki. Rola ofiary blokuje przed wzięciem dojrzałeś odpowiedzialności za swoje życie i często pracę, gdyż przekonanie “nie dam rady”, “nie potrafię”, “nie umiem” – nie pozwalają uwierzyć we własną samodzielność.
  5. Ma przekonanie że nic się nie da zrobić. Zatem żyje w poczucie bezsilności, niesprawiedliwości, braku inicjatywy i nadziei. Wiadomo jakie emocje to rodzi w ciele i jaki nastrój.
  6. Mentalność ofiary obwinia świat, otoczenie, los za swoją sytuację, los, problemy i kłopoty. Jest to osoba często pretensjonalna, szukająca winy w innych ludziach i zdarzeniach, nie widzi siebie jako przyczyny okoliczności i jakości życia.

Lutherapy - głęboki kurs online budujący poczucie włąsnej wartości i zdrową samoocenę.

Jest rozwiązanie

W moim życiu przez prawie 30 lat byłem w roli ofiary. Miałem wszystkie symptomy wyżej wymienione i o wiele więcej.

Wiem jak to jest żyć jako inwalida emocjonalny, finansowy, relacyjny, w toksycznych relacjach i związkach.

Wiem jak czuje się ktoś, kto ma te programy i schematy działania, nie pozwalające cieszyć się życiem, realizować cele i żyć w normalnym związku.

Wiem jakie płaci się koszty za życie w schemacie ofiary na poziomie życia osobistego i zawodowego.

Dziś wiem, co jest potrzebne na poziomie głębokim, aby stanąć na nogi. Dlatego mam rozwiązanie na ten gigantyczny problem ludzkości, bazujące na mojej osobistej transformacji i doświadczeniu – program potężnego rozwoju osobowego Lutherapy.

Lutherapy – uzupełnia niemalże wszystkie luki, zasoby, dziury rozwojowe, które nie pozwalają cieszyć się życiem i powodują życie w roli ofiary.

Oczywiście szkolenie nie zastępuje pracy ze specjalistą, ale może być wyśmienitym uzupełnieniem a w niektórych przypadkach może zupełnie wystarczyć postawić się na nogi.

Gwarancję 100% satysfakcji lub zwrot pieniędzy afirmuję swoim nazwiskiem.

Zapraszam na warsztaty jeden na jeden. Niektórzy wiedzą, jak znaleźć czas.

Uściski, Sławek

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Możliwość komentowania została wyłączona.

Polecane artykuły

Trener jako źródło motywacji sportowca

  Trenerzy są często architektami odporności psychicznej swoich sportowców. Ich wpływ na motywację jest ogromny – zarówno poprzez bezpośrednią komunikację, jak i poprzez projektowanie środowiska

Niewidzialna siła sportowca

Pisałem i mówiłem wielokrotnie, że w sporcie wyczynowym kluczową rolę odgrywa nie tylko sprawność fizyczna, ale w coraz większym stopniu także siła psychiczna. To niewidzialna

Zapisz się do newslettera​​

i otrzymuj informacje i nowych artykułach na blogu, szkoleniach i publikacjach, które pomogą Ci kształtować Twoją przyszłość.