Jestem autentyczny

Mój trening to czysta praktyka i życie

Odkrywam wewnętrzny potencjał człowieka, służąc rozwojowi ludzkości

Przez lata poszukiwań własnej ścieżki rozwojowej, wciąż na nowo poznaję świat, ludzi wokoło, ale i samego siebie. Zaczynałem jeszcze wówczas, gdy nie miałem pojęcia o rzeczywistej wartości własnego życia, o kierunku, w jakim zmierzam i zmierzać będę, tym bardziej też o przeszkodach, które zmuszony będę pokonać. Mówię o latach poszukiwań i doświadczeń w czasie teraźniejszym, ponieważ odkrywanie siebie i warunkowanie głębokich przemian osobistych to proces, który nigdy się nie kończy. W szczególności zaś wtedy, gdy niesie się tak wielki bagaż traum i kryzysowych doświadczeń emocjonalnych, jak ja.

slawomir-luter-about

Prawda, która zmienia

Dorastałem w rodzinie, która mi tego nie ułatwiała. W naszych prywatnych czterech ścianach alkohol był nie częstym gościem, a nadgorliwym współlokatorem. Dzieciństwo i dorastanie w realiach rodziny alkoholików odcisnęło wyraźne piętno na psychice nastolatka, który, co w perspektywy czasu nadal mnie zastanawia, znalazł w sobie głęboko skrywane pokłady sił i samozaparcia, by w wieku 15 lat usamodzielnić się i rozpocząć podróż w nieznane – w przyspieszoną dorosłość i w głąb najciemniejszych jaskiń własnej świadomości. Przez lata ciężkiej pracy nad sobą i prób opanowania nawracających demonów przeszłości nauczyłem się, w jaki sposób zwiększyć odporność własnej psychiki, jak radzić sobie z nawracającym lub przewlekłym stresem, a także zrozumiałem, jaki poniosłem koszt osiągnięcia wewnętrznego spokoju. Możliwości rozwoju, które dostrzegłem na swojej drodze wynikały z wieloletniego doświadczania kryzysu emocjonalnego i traum. Wydawać by się mogło, że tylko niektórzy są zdolni do wykorzystywania własnego bagażu doświadczeń, jako fundamentu dla samorozwoju i zdrowego funkcjonowania psychospołecznego. Nic bardziej mylnego.

Prawda, która rozwija

Pracę trenera liderów, zarówno w zakresie nowoczesnej przedsiębiorczości, jak i obszarów mentalnych, znacznie bardziej subtelnych, delikatnych i ludzkich cenię przede wszystkim za autentyzm. Uważam bowiem, że nie da się zatroszczyć o rozwój, siłę i odpowiednie źródło zdrowej motywacji dla drugiego człowieka, bez zachowania całkowitej czystości intencji i szczerości. Bazując na tym, co pozwoliło mi stać się tym, kim teraz jestem, pomagam moim słuchaczom odnaleźć źródło inspiracji, przyjąć najwłaściwszy kierunek zmian i stać się mentalnie samowystarczalnym. Kieruję się przekonaniem, że doświadczenie życiowe jest najlepszą metodą doskonalącą człowieka, który zyskując na ich bazie wewnętrzny spokój i niezależność – zarówno mentalną, jak i finansową staje się silniejszy, bardziej pewny siebie, zdecydowany i ukierunkowany na dalszy, intensywny rozwój. W swojej pracy wspieram mentalnie bliskich mojemu sercu sportowców, a także liderów biznesowych, jak i całe zespoły. Na szeroką skalę, zarówno realnie, jak i wirtualnie promuję ideę nowoczesnej przedsiębiorczości, opartej na lokalnej, jak i globalnej dystrybucji towarów w systemie wielopoziomowego marketingu. Głęboko pasjonuje mnie wiedza o finansach, a niezależność finansową traktuje jednocześnie jako intrygujące zagadnienie, jak i szczególną wartość w osobistym rozwoju.

Prawda, która buduje

Transformacja, którą przeszedłem stanowi dowód, że każdy ma szansę odnaleźć własną ścieżkę. Ja ją odnalazłem. Przez ponad 10 lat trenowałem tenisa stołowego, żyjąc w sportowym duchu zdrowej rywalizacji. Od 1995 roku prowadzę własną działalność, a od 10 lat dodatkowo buduję zespoły jako przedsiębiorca networkowy. Znalazłem w sobie siłę, by realizować plany i zamiary, o których dawniej nie odważyłbym się marzyć. Jestem autorem programów rozwojowych, opierających się na głębokich przemianach osobistych, wydanych w formie literackiej (7 programów przemian rozwojowych), płyt audio oraz multimedialnych szkoleń VOD. Podczas spotkań twarzą w twarz, jak i tych wirtualnych z moimi słuchaczami przekazuję im wiedzę, opartą na własnych przeżyciach, podejmowanych próbach i popełnianych błędach, których poniosłem konsekwencje. Nie jestem teoretykiem. Przekazuję najbardziej wartościową wiedzę – opartą na osobistych doświadczeniach.

Prawda, której potrzebujesz

Podczas prowadzonych przeze mnie szkoleń nakłaniam kursantów do refleksji. Nie zapewniam im złudnych chwil euforii, nie buduję sztucznych napięć. Nasza wspólna praca opiera się na złożonych i głęboko angażujących ćwiczeniach z zakresu auto coachingu. Nie podejmuję się motywacji ponad wszystko, nie szukam milionów punktów zaczepienia, by tylko wskazać słuchaczom ich najlepszą i najsilniejszą stronę osobowości. Prowadzę ich krętą i często wyboistą ścieżką samopoznania, ucząc, że największym wyzwaniem, ale i przyjemnością jest samodzielne odkrywanie własnego potencjału. Nie narzucam, nawet nie sugeruję. Pozwalam kreować zupełnie nową drogę przez życie, budując w moich słuchaczach poczucie wartości na solidnych fundamentach, które noszą w sobie. Uczę, jak odpowiedzialnie i świadomie odkrywać siebie i własny potencjał, nie tracąc przy tym samokontroli i mentalnej niezależności.

 • energię i pasję
 • ekspercką wiedzę i umiejętności biznesowe oraz szkoleniowe
 • praktyczne doświadczenie szkoleniowo – trenerskie, dzięki czemu skutecznie trafiam ze swoim przekazem do ludzi
 • dojrzałość życiową – wiem, o czym mówię (nie kupuję wiedzy ze szkoleń)
 • kompetencje mówcy, motywatora, szkoleniowca, stratega i coacha zmian
 • dar do inspirowania i skutecznej pomocy w przełamywaniu barier
 • aby ludzie odnaleźli swoją ścieżkę życia i mieli odwagę żyć na maksa
 • aby w mojej twórczości szukający inspiracji oraz wiedzy odnaleźli rozwiązania swoich problemów
 • aby tysiące ludzi odnalazło sens życia
 • by choć jedno zdanie zaczerpnięte z moich kursów miało pozytywny wpływ na Ciebie
 • aby spotkać się z Tobą i Twoim zespołem na żywo i podzielić się moim doświadczeniem
 • wszystkich przedsiębiorców, którzy walczą o swoje marzenia
 • sportowców pokonujących codziennie swoje bariery umysłowe i fizyczne
 • każdego człowieka, który się nie poddaje w dążeniu do marzeń
 • tych, którzy wyszli z nizin społecznych, patologicznych rodzin i mieli odwagę żyć lepiej
 • tych, co mają odwagę powiedzieć stanowczo DOŚĆ! I zaczynają żyć po swojemu
 • powtórki z życia nie będzie – mamy jedną szansę
 • każdemu człowiekowi może się odwrócić los na lepsze, o ile sobie na to pozwoli
 • na każdego czeka w życiu coś dobrego
 • tylko realizacja własnych celów, a nie cudzych spełni marzenia i uszczęśliwi ludzi
 • każdy może dojrzeć do poważnego działania i do urzeczywistnienia wielkiej wizji
 • jedyną walkę, jaką w życiu toczymy, to sami ze sobą
 • Służyć rozwojowi ludzi

  Jeśli mogę Ci pomóc, daj śmiało znać.

  Pracuję z: firmami, liderami i zarządami, sportowcami z MMA, bokserami, piłkarzami, tenisistami stołowymi, zapaśnikami, karatekami, tenisistami ziemnymi i sportowcami uprawiającymi inne dyscypliny,osobami pracującymi nad biernymi dochodami poprzez system w marketingu wielopoziomowym.

  Udzielam lub udzielałem konsultacji dla liderów i działaczy m.in. z firm: Jeunesse, STARLIFE, FM Group, Pou Pre, Lyoness, EFG, Akuna, Colway, Herbalife, Forever Living Products, GU, World Ventures i innych, DXN, Toyota, ABB, OVB, TianDe i innych.

  Pomagam sportowcom w treningach mentalnych, wzmacnianiu pewności siebie, programowaniu umysłu na sukces, w koncentracji, z każdym człowiekiem, który coś potrzebuje i mogę mu pomóc radą, doświadczeniem, umiejętnościami.

  Zapisz się do newslettera​​

  i otrzymuj informacje i nowych artykułach na blogu, szkoleniach i publikacjach, które pomogą Ci kształtować Twoją przyszłość.