Lutherapy – jak zbudować poczucie wartości

Lutherapy – to autorski, kompleksowy program rozwoju mentalnego z obszaru budowania poczucia wartości, naturalnej pewności siebie, wiary w siebie oraz pozytywnego wizerunku własnego.

Duża część osób ma ogromne problemy z poczuciem własnej wartości. Wpływa to bezpośrednio na ich życie, nie tylko osobiste, ale także zawodowe. Warto wobec tego zrobić wszystko, by pozbyć się tych kłopotów.

Nie każdy jednak potrafi poradzić sobie z tym trudnym zadaniem samemu.
Właśnie dla takich ludzi powstał autorski program rozwojowy  Lutherapy, umożliwiający głęboki rozwój osobisty, a co za tym idzie, zrozumienie samego siebie. By w pełni docenić jego działanie, trzeba zrozumieć, jak mocno zaniżona samoocena oddziałuje na każdą dziedzinę życia.

Praca i zarabianie pieniędzy

Nieumiejętność samodzielnego pozyskiwania środków do życia i utrzymania się na zadowalającym poziomie potrafi być niesamowicie frustrująca. Pozostawanie przez dłuższy czas bez pracy tylko nasila negatywne emocje, potęgując uczucie bezradności.

Podobnie jest w przypadku, gdy wykonywany zawód nie przynosi należytej satysfakcji. Osoby posiadające niskie poczucie własnej wartości mają przeważnie ogromne obawy przed zmianą stanowiska lub firmy na inną. Wynika to głównie ze strachu przed porażką, poznawaniem nowych ludzi, z którymi niekoniecznie będzie łatwo nawiązać porozumienie, a także z braku wiary we własne umiejętności.

Dobrym przykładem są osoby, które skończyły długie i trudne studia, a zajmują stanowiska, jakie nie wymagają praktycznie żadnych specjalnych kompetencji.

Program Lutherapy pozwala przede wszystkim uświadomić sobie, że posiadana wiedza oraz doświadczenie ma ogromne znaczenie, przy czym realnie umożliwiają one dalszy rozwój i zdobycie lepszych zarobków. Wszystkie granice stawia się sobie samemu, przy czym warto nauczyć się odróżniać bezpodstawny lęk od rzeczywistych zagrożeń. Bez wiary w siebie ciężko będzie zająć wysokie stanowisko oraz zacząć dobrze zarabiać, ponieważ będzie się ciągle miało wrażenie, że się na to nie zasługuje.

Życie rodzinne i relacja z innymi

Niska samoocena sprzyja trwaniu w toksycznych związkach, budowaniu niewłaściwych relacji rodzinnych, czy też życiu w samotności. Wszystko to prowadzi do pogarszania się nastroju, a także stale malejącej satysfakcji z własnego życia. Relacje z innymi nie są proste, ponieważ naprawdę ciężko przewidzieć, jak dana osoba zachowa się w konkretnej sytuacji, nawet jeżeli dobrze się ją zna.
Kiedy jednak nie lubi się samego siebie, to dlaczego wymaga się odmiennego podejścia od obcych osób?

Szkolenie Lutherapy uświadamia, dlaczego wybierało się nieodpowiednich partnerów, a także miało się problemy z nawiązywaniem przyjaźni. Pomoże zrozumieć mechanizmy, jakie są odpowiedzialne za kłopoty w życiu rodzinnym, a gdy to się już stanie, powstanie możliwość wypracowania nowych, gwarantujących sukcesy w relacjach z innymi. Poznanie samego siebie umożliwia bowiem wykształcenie umiejętności niesamowicie przydatnych w codziennym życiu. Z pewnością sprawią one, iż stanie się ono bardziej satysfakcjonujące.

Dla kogo dedykowane jest szkolenie Lutherapy?

Przede wszystkim dla osób, które stale mierzą się z ponurym nastrojem oraz złym samopoczuciem (zmęczeniem, natrętnymi, negatywnymi myślami), a nie są gotowe na podjęcie decyzji o współpracy ze specjalistą.
Nerwowość, irytacja, smutek, niezadowolenie – warto pozbyć tych emocji z codziennego życia. Bierność oraz brak umiejętności podjęcia decyzji, która mogłaby potencjalnie prowadzić do zmiany na lepsze, to także problemy, które trzeba przepracować.
Bardzo złym nawykiem jest obwinianie siebie o rzeczy, na jakie nie miało się najmniejszego wpływu.

Szkolenie Lutherapy z pewnością pomoże w zażegnaniu wszystkich tych kłopotów. Borykają się z nimi przeważnie osoby mające trudne dzieciństwo, bowiem to ono często sprawia, iż występuje poczucie bycia słabszym oraz gorszym od reszty ludzi. Jest przyczyną niskiej samooceny i nieśmiałości w stosunku do innych osób. Nie warto jednak pozwolić, by błędy rodziców rzutowały na całe życie, niezależnie od tego, jak okropnie wyglądały relacje z nimi. Oni także byli tylko ludźmi, często zagubionymi w codzienności, z czego mogło wynikać na przykład ich uzależnienie od rozmaitych używek – narkotyków, alkoholu.

Program Lutherapy jest także wspaniałą skarbnicą wiedzy dla osób, jakie uwielbiają głęboki, ambitny rozwój osobisty, a także są gotowe na poznanie siebie od nowa, a co za tym idzie, na wykształcenie nowych nawyków i wypracowanie przydatnych umiejętności.

Co można w sobie zmienić?

Poznanie samego siebie oferuje tak wiele możliwości, iż nie sposób ich wszystkich wymienić.
Najważniejsze jest z pewnością podniesienie własnej samooceny, zwalczenie nieśmiałości, pokonanie wstydu, lęku i bezradności.
Poznanie genezy swoich problemów umożliwi bowiem ich pokonanie.
Nie zawsze wizyta u specjalisty stanowi konieczność, często samemu da się wiele przepracować, co będzie prowadzić do pozytywnych zmian.

Szkolenie Lutherapy pozwoli uzupełnić luki niedoborów kompetencji i zasobów z fundamentalnego obszaru dla szczęśliwego życia człowieka – poczucia wartości i zdrowej samooceny.

Warto przekonać się samemu, jak wiele potrafi zmienić najważniejszy program jaki stworzyłem – zapraszam na pokład, Sławek.

 

Zapisz się do newslettera​​

i otrzymuj informacje i nowych artykułach na blogu, szkoleniach i publikacjach, które pomogą Ci kształtować Twoją przyszłość.