Jak polerować swoją osobowość

Większość ludzi zdaje sobie sprawę z potrzeby modyfikowania i rozwoju różnych aspektów swojej osobowości. Zmiana zaczyna się od krytycznej oceny twoich cech i tego, czy dobrze Ci służą w codziennym życiu prywatnym i zawodowym.

Każdy z nas posiada osobowość, zbiór mniej lub bardziej stabilnych cech, które konsekwentnie wpływają na to, jak poruszamy się po świecie i często na nasze w nim sukcesy. 

Jednak wiele osób, wie więcej o swoich samochodach i ich działaniu, niż o sobie.

 

Mają tylko mgliste poczucie swoich cech osobowości i tego, jak je wykorzystać, aby osiągnąć swoje cele życiowe i spełnienie.

Oczywiście nasze własne cechy mogą być trudne do rozpoznania. Nie mamy w zwyczaju zastanawiać się nadmiernie – jacy jesteśmy i dlaczego tak się zachowujemy. Poza tym – ludzie po prostu nie potrafią zrozumieć siebie i poznać na tyle, aby nabrać pełnej świadomości.

Dlatego powstają fajne, profesjonalne narzędzia jak ORSA.

Faktem jest, że większość ludzi chce zmienić swoją osobowość na lepsze. 

Psychologowie Nathan Hudson i Chris Fraley odkryli, że niemal  87 procent ludzi wyraziło chęć bycia bardziej relacyjnym . 

Ponad 97 procent pragnęło większej sumienności i mniej więcej w tym samym stopniu pragnęło zmiany również innych cech osobowości.

Ci sami badacze wykazali również, że można świadomie zmieniać cechy osobowości. 

Zmiana siebie jest zniechęcającą perspektywą w najlepszych okolicznościach, a posiadanie jakiejś formy przewodnictwa jest koniecznością. 

Po zidentyfikowaniu własnych cech osobowości i tego, co chcieli zmienić, ludzie byli w stanie iść naprzód, wyznaczając cele, identyfikując konkretne zachowania, które chcieli zmienić, pracując nad tymi zachowaniami i oceniając siebie w regularnych odstępach czasu.

Aby poruszać się po tych aspektach siebie, które lubisz, i tych, które chcesz poprawić, niezbędny jest aktualny model Twojej unikalnej struktury osobowości.  

To jest podstawa świadomego rozwoju osobistego.

Życie wymaga elastyczności, a to wymaga rozwoju i poznania stylów zachowania ludzi.

Poznaj siebie, poznaj system ORSA.

Pozdrawiam, Sławek

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Możliwość komentowania została wyłączona.

Polecane artykuły

Trener jako źródło motywacji sportowca

  Trenerzy są często architektami odporności psychicznej swoich sportowców. Ich wpływ na motywację jest ogromny – zarówno poprzez bezpośrednią komunikację, jak i poprzez projektowanie środowiska

Niewidzialna siła sportowca

Pisałem i mówiłem wielokrotnie, że w sporcie wyczynowym kluczową rolę odgrywa nie tylko sprawność fizyczna, ale w coraz większym stopniu także siła psychiczna. To niewidzialna

Klucz do absolutnie najlepszych wyników

Uprawianie sportu najwyższej klasy to znacznie więcej niż tylko wysiłek fizyczny i umiejętności techniczne. Siła psychiczna jest ważnym czynnikiem, który często może zadecydować o zwycięstwie

Zapisz się do newslettera​​

i otrzymuj informacje i nowych artykułach na blogu, szkoleniach i publikacjach, które pomogą Ci kształtować Twoją przyszłość.