Jak zamknąć trudną przeszłość – ćwiczenie mentalne

Zmiana sposobu myślenia o przeszłości prowadzi do zmian zachowania w tu i teraz.

Kiedy ktoś ma problem z częstym, obniżonym samopoczuciem, ponurym nastrojem, niską samooceną czy zaniżonym poczuciem własnej wartości, przeważnie zawsze źródło tkwi w postrzeganiu przeszłości.

Postrzeganie przeszłości z negatywnej perspektywy, tworzy takie wzorce myślenia oraz przekonania, które przejmują pełną kontrolę nad zachowaniem, oraz własnym wizerunkiem wewnętrznym.

Są takie zdarzenia i przeżycia, które musisz zostawić, by zmienić przyszłość. Wszystkie momenty z życia, które okradają Cię z energii, zabierają radość, pewność siebie, czy odciągają od osiągania celów, muszą zostać na nowo przeanalizowane. Z prostej przyczyny, mają dodawać Ci siły i wiedzy, uświadomić Twoją mądrość, a nie zabierać radości życia, oraz zniekształcać osąd, kim naprawdę jesteś i co możesz osiągnąć.

Musisz być na to gotowy. Twój strażnik od teraz będzie dbał, abyś zostawił tą przeszłość, która niekorzystnie wpływa na postrzeganie przez Ciebie tego, kim jesteś teraz.

Być może często wierzysz, że przeszłość jest składem tylko Twoich błędów. Błąd postrzegania, tak nie jest i to nie jest fakt.

Być może tak żyjesz, iż Twoja przeszłość jest kumulacją pretensji do innych ludzi, do rodziców, przełożonych, partnerów, lub do siebie. Mocno pamiętasz wszelkie krzywdy, a ogólne wspomnienia, to skupisko żalu, gniewu   i urazów do innych ludzi.  Przestań skupiać się tylko na tym, bo to nie czyni Cię silniejszym, tylko ofiarą przeszłości.

Być może Twoja przeszłość uaktywnia odczucie zazdrości, o finanse, urodę, rodzinę czy szczęście, wobec innych ludzi, gdzie odczuwasz poczucie niesprawiedliwości.

Koniec z tym. Zastanów się czy nie musisz zostawić to fałszywe postrzeganie przeszłości.

Kim są ludzie, którzy widzą w przeszłości tylko krzywdę, pecha, niesprawiedliwość?

To osoby sfrustrowane, pełne napięcia, zgryzoty, często złośliwe i nerwowe.

Dlatego aby żyć pełnią życia, moim zdaniem uwagę i energię kierujemy na działanie w teraz, z konkretną wizją na przyszłość – przeszłość zamykamy.

Załóż słuchawki, skup się i przejdź ten proces zamknięcia przeszłości.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Możliwość komentowania została wyłączona.

Polecane artykuły

Trener jako źródło motywacji sportowca

  Trenerzy są często architektami odporności psychicznej swoich sportowców. Ich wpływ na motywację jest ogromny – zarówno poprzez bezpośrednią komunikację, jak i poprzez projektowanie środowiska

Niewidzialna siła sportowca

Pisałem i mówiłem wielokrotnie, że w sporcie wyczynowym kluczową rolę odgrywa nie tylko sprawność fizyczna, ale w coraz większym stopniu także siła psychiczna. To niewidzialna

Klucz do absolutnie najlepszych wyników

Uprawianie sportu najwyższej klasy to znacznie więcej niż tylko wysiłek fizyczny i umiejętności techniczne. Siła psychiczna jest ważnym czynnikiem, który często może zadecydować o zwycięstwie

Zapisz się do newslettera​​

i otrzymuj informacje i nowych artykułach na blogu, szkoleniach i publikacjach, które pomogą Ci kształtować Twoją przyszłość.