Kroki do świadomego sukcesu

Uświadomienie, że sukces – cokolwiek znaczy dla Ciebie – to robienie rzeczy które bardzo często są sprzeczne z intuicją i z wiedzą, którą karmiono nas przez całe życie.

Wybór swojej drogi życia, swoich osobistych wartości, celów i pragnień, skonstruowanie swoich przekonań – nie jest naturalne.

Dlaczego? Bo od najmłodszych lat przesiąkamy wpływem dorosłych ludzi, jesteśmy indoktrynowani od urodzenia ich sposobem myślenia, ich światopoglądami. A wiele tych programów, niszczy zasługiwanie na sukces, radość, wiarę w siebie czy samoocenę.

Większość naszego oprogramowania – schematy działania, sposób myślenia, emocje, filtry postrzegania rzeczywistości, automatyczne nawyki – nie jest autonomiczna, nasza.

Mieć osobowość sukcesu – to mieć odwagę obrać prawdziwy kierunek ku przyszłości do której warto zmierzać, ku celom które wydobywają z Ciebie to, co najlepsze.

Sukces to systematyczny trening wyobraźni i budowanie nowych możliwości, tworzenie świadomej wizji, obrazu – gdzie chcesz podążać – bo wtedy mózg uruchamia siły, które mobilizują do działania, aby się to urzeczywistniło

Jak wejść na drogę osiągania i wyników, realizacji?

Wejście na drogę sukcesu – to podjęcie dorosłej decyzji, że będziesz  dążył do wspaniałego życia i najlepszej przyszłości zgodnie w Twoimi wartościami i pragnieniami.

Sukces – to przekraczanie granic, sięganie po to, co poza zasięgiem przeciętności. To nastawienie na rozwój, aby odkrywać i badać swój potencjał.

Odczucie sukcesu to kroczenie drogą wartości świadomych (nie narzuconych) wartości, bo to one są głęboko powiązane z emocjami i odczuciem spełnienia.

Sukces to zaangażowanie także pełne pozytywnych emocji, bo coś co Cię inspiruje, wyzwala silniejszą motywację by to osiągnąć.

Rodzaj myślenia sukcesu nie jest naturalny, dlatego trzeba go sobie wytrenować. A może nie trzeba – może po prostu warto zadać sobie pytanie – czy warto? Czy tego potrzebuję aby żyć ukochanym życiem?

Poniżej masz jedną z sesji treningowych programu rozwojowego Budowanie mentalności sukcesu – w moim mniemaniu, absolutna podstawa nowoczesnego, świadomego człowieka.

Zanim podejmiesz decyzję o przejściu programu, zobacz fragment sesji – warto się skupić i doświadczać, nie tylko słuchać.

Uściski, Sławek

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Możliwość komentowania została wyłączona.

Polecane artykuły

Trener jako źródło motywacji sportowca

  Trenerzy są często architektami odporności psychicznej swoich sportowców. Ich wpływ na motywację jest ogromny – zarówno poprzez bezpośrednią komunikację, jak i poprzez projektowanie środowiska

Niewidzialna siła sportowca

Pisałem i mówiłem wielokrotnie, że w sporcie wyczynowym kluczową rolę odgrywa nie tylko sprawność fizyczna, ale w coraz większym stopniu także siła psychiczna. To niewidzialna

Klucz do absolutnie najlepszych wyników

Uprawianie sportu najwyższej klasy to znacznie więcej niż tylko wysiłek fizyczny i umiejętności techniczne. Siła psychiczna jest ważnym czynnikiem, który często może zadecydować o zwycięstwie

Zapisz się do newslettera​​

i otrzymuj informacje i nowych artykułach na blogu, szkoleniach i publikacjach, które pomogą Ci kształtować Twoją przyszłość.