Wiedza to nie władza, to potencjał

Nagromadzenie wiedzy nie gwarantuje dobrego życia

 

Na świecie żyje niezwykle mnóstwo wykształconych ludzi, którzy zgromadzili dziesiątki certyfikatów, jednak wcale im się nie powodzi.

Tytuły przed nazwiskiem i przeczytanie tysiąc książek nie gwarantują dobrych finansów, zdrowia psychicznego czy powodzenia w życiu osobistym.

Wiedza jest tylko potencjałem.

Jeśli osoba nie potrafi wykorzystać wiedzy oraz umiejętności – nie będzie żyć własnym wymarzonym życiem.

W radzeniu sobie z problemami życiowymi oraz wyzwaniami w pracy i biznesie liczy się działanie oparte na właściwej wiedzy.

Większość ludzi trzyma się zdobytej wiedzy i wypracowanych nawyków – odtwarza schematy.

Ponad 40% lekarzy cierpi na otyłość, chociaż ma świadomość konsekwencji i skutków nadwagi. To samo dotyczy palenia, alkoholu czy braku ruchu.

Wiarygodność to podstawa, zatem czy ktoś prowadzi zdrowy tryb życia, potwierdzi się obwodem jego tali, a nie słowami.
Czy ktoś jest wolny finansowo, potwierdzi się jego wyciągiem z konta czy dochodami pasywnymi – nie jego słowami.
Czy ktoś jest szczęśliwy, potwierdzi się jego nastrojem, relacjami, emocjami, a nie słowami.

 

Wiedza to nie działanie. 

Pop rozwój osobisty nakłania do wydawania non stop pieniędzy na kursy bez których nie będziesz tym kim możesz być, na książki bez których nigdy nie osiągniesz zdrowia czy bogactwa, lub seminaria które całkowicie zmienią Twoje życie.

To tylko marketing i propaganda.

Kolejna książka czy kurs nakarmią Twoje ego, lecz nie spowodują, że zaczniesz żyć tym – co wiesz.

Aby zacząć żyć świadomie, potrzebujesz decyzji i odpowiedzialności, za zmianę nawyków myślenia, zachowania, strategii i działania.

Wszystko (większość) jest efektem twoich wyborów – działań lub jego braku.

Nie zawsze ludzie się zgadzają z opinią i poglądem, że każdy z nas kieruje własnym życiem. I że każdy wybór (świadomy lub nie) tworzy jakąś drogę życia, a wariantów życia są miliony.

W większości przypadków nie jesteś ofiarą życia, zachowania innych ludzi, czy losu. Zazwyczaj jesteś ofiarą własnej bierności, strachu, braku kompetencji czy świadomości.

Dlatego wiedza jest bardzo ważna, jednak to wprowadzanie w czyn nowych nabytych technik, metod, założeń, przekonań w życie – zmienia egzystencję i losy ludzi.

Każdy mój kurs, książka, program, audio, PDF zawiera pewną wiedzę, jednak ona jest martwa bez wdrożenia jej i sprawdzenia na sobie, czy może nam pomóc być bardziej skutecznym, szczęśliwym, spokojnym lub zaradnym biznesowo.

Nie bądź bierny. Nie gromadź wiedzy bez życia nią.

 

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Możliwość komentowania została wyłączona.

Polecane artykuły

Nauka osobowości

Co decyduje o tym, w jakim stopniu jesteśmy podobni, a w jakim się różnimy, jako istoty ludzkie? Co czyni każdego z nas wyjątkowym i unikalnym?

Zapisz się do newslettera​​

i otrzymuj informacje i nowych artykułach na blogu, szkoleniach i publikacjach, które pomogą Ci kształtować Twoją przyszłość.