PIRAMIDA SUKCESU – John Wooden

John Wooden (14 października 1910 – 4 czerwca 2010) – był legendą koszykówki i trenerem na UCLA.
Nazywano go „Czarodziejem Westwood”, ponieważ poprowadził UCLA do dziesięciu mistrzostw krajowych NCAA w okresie 12 lat – siedem lat z rzędu – co było bezprecedensowym wyczynem. 

W tym okresie jego zespoły wygrały rekordowe 88 meczów z rzędu i sześciokrotnie został mianowany trenerem roku. 

Pomimo wszystkich swoich niesamowitych osiągnięć, jest najbardziej znany ze swojej umiejętności kształtowania zarówno wspaniałych graczy, jak i wspaniałych ludzi. 

Trener Wooden podkreślił, jak ważny jest wkład całej jednostki w cały zespół.

Piramida Coacha Wooda jest ważna nie tylko ze względu na poszczególne klocki, które zawiera, ale także ze względu na całą konstrukcję. 

Każdy blok jest umieszczony strategicznie. Konstrukcja stoi na fundamencie, którego kamieniami węgielnymi są „Pracowitość” i „Entuzjazm”. 

Kiedy pracowitość łączy się z entuzjazmem w jakimkolwiek przedsięwzięciu, co jest oczywiste, jesteśmy na dobrej drodze do sukcesu. 

„Umiejętność” znajduje się w samym sercu piramidy, wskazując jej wierzchołek jak strzała, „Współzawodnictwo wielkości”. 

Nigdy nie można lekceważyć znaczenia umiejętności, jeśli ma się rozumieć konkurencyjność. 

Piramida jest wzmocniona z każdej strony cierpliwością i wiarą. Kiedy zastosujemy wszystkie bloki piramidy w praktyce najlepiej jak potrafimy, prowadzi to do osiągnięcia naszych celów i ostatecznego sukcesu.

„Sukces przychodzi ze świadomości, że zrobiłeś wszystko, co w Twojej mocy, aby stać się najlepszym, jakim jesteś w stanie się stać”
– Trener John Wooden

Kompleksowe Wynagradzanie Pracowników: Piramida sukcesu – John Wooden

Poniżej przedstawiam sesje treningową programu TRENER MENTALNY SPORTOWCÓW  – gdzie uczę strategii mentalnych tego trenera.

Aby stać się wybitnym trenerem – zainwestuj w cały program rozwoju. Czekam na Ciebie po drugiej stronie platformy.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Możliwość komentowania została wyłączona.

Polecane artykuły

Trener jako źródło motywacji sportowca

  Trenerzy są często architektami odporności psychicznej swoich sportowców. Ich wpływ na motywację jest ogromny – zarówno poprzez bezpośrednią komunikację, jak i poprzez projektowanie środowiska

Niewidzialna siła sportowca

Pisałem i mówiłem wielokrotnie, że w sporcie wyczynowym kluczową rolę odgrywa nie tylko sprawność fizyczna, ale w coraz większym stopniu także siła psychiczna. To niewidzialna

Klucz do absolutnie najlepszych wyników

Uprawianie sportu najwyższej klasy to znacznie więcej niż tylko wysiłek fizyczny i umiejętności techniczne. Siła psychiczna jest ważnym czynnikiem, który często może zadecydować o zwycięstwie

Zapisz się do newslettera​​

i otrzymuj informacje i nowych artykułach na blogu, szkoleniach i publikacjach, które pomogą Ci kształtować Twoją przyszłość.